discord
 

Fiziksel Sunucular

Sizin İçin Hazırladığımız Paketler

CPU CPU Speed Memory Storage In Stock
Intel® Xeon® x5550 (8 Core / 16 Threads) 2.66 GHZ 16 GB (DDR3) 120 GB SSD Sınırsız Stok 390₺
Intel® Xeon® x5550 (8 Core / 16 Threads) 2.66 GHZ 32 GB (DDR3) 240 GB SSD Sınırsız Stok 450₺
Intel® Xeon® e5620 (8 Core / 16 Threads)) 2.40 GHZ 48 GB (DDR3) 300 GB SSD 15K Sınırsız Stok 480₺
Intel® Xeon® x5660 (12 Core / 24 Threads) 2.80 GHZ 64 GB (DDR3) 512 GB SSD Sınırsız Stok 560₺
Intel® Xeon® x5660 (12 Core / 24 Threads) 2.80 GHZ 96 GB (DDR3) 2x 600 GB SAS 15K Sınırsız Stok 690₺
Intel® Xeon® x5675 (12 Core / 24 Threads) 3.06 GHZ 128 GB (DDR3) 1 TB SSD Sınırsız Stok 790₺
Intel® Xeon® x5690 (12 Core / 24 Threads) 3.06 GHZ 192 GB (DDR3) 2X 1 TB SSD Sınırsız Stok 980₺

Tüm Paketlerimiz İçin Geçerli Olan Korumalarımız

  • Paket Filtreleme
  • Webmail and POP3/IMAP
  • Yurt Dışı Koruma Ve Filtreleme
  • Game Serverler İçin Gelişmiş Koruma
  • Service Nat & Smtp Koruma
  • Layer 7 Koruması
  • FSYN Spoofing Koruması
  • WAF Hizmeti
  • Layer 3 ve 4 Koruması

PHCHOSTİNG Fiziksel Sunucular Hakkında

Yazılım Ve Kurulum Desteği

İşletim sistemi seçeneklerimizden ,seçtiğiniz sürümü ücretsiz olarak sizler için kuruyor ve tüm update 'lerini hazır halde sizlere sunuyoruz.Kurulmasını istediğiniz ek yazılımlar için ise destek talebi oluşturmanız yeterli.Sizler için kurulumunu bizler yaparız.

AntiDDos Servisi

Altyapımızda sizlere ücretsiz sunduğumuz , Yurt içi ve Yurt dışı DDos Koruma servisimiz ile , siber ataklara son verebilirsiniz..Detaylı bilgi için, bizlere ulaşın.

10Gbps Fiber Uplink

5 farklı operatör üzerinden sunulan metro internet alt yapımız ile sizlere kesintisiz bir bağlantı yapısı sunmaktayız.Geniş fiber uplink ağımız ile ,kesintsiz erişim için sizleri alt yapımıza davet ediyoruz.

Sürekli Destek

Hizmetiniz sürecinde , Teknik Destek ihtiyaçlarınız için 7/24 sizlerden gelen talepler için operasyon merkezi'mizdeyiz.

Dedicated Kiralama nedir? Ve Nasıl Kullanılır ?

Dedicated Kiralama , sunucuların sanallaştırılma yazılımları ile birden fazla sunucular haline bölünerek kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan yapılardır. Sanal sunucu teknolojisi kısacası tek bir sunucu üzerinden bağımsız bir işletim sisteminin bulunması şeklinde tanımlayabiliriz.

Sanal sunucu yapıları aynı zamanda ingilizce anlamı olan “Fiziksel Sunucu Kiralama” olarak bilinirler. Sanal sunucuların tamamını “dedicated” adı verilen adanmış bir fiziksel sunucu içerisinde yer almaktadır. Bu sistemler içerisinde yer alan sunucu birbirinden bağımsız bir şekilde çalışmaktadırlar. Her bir sanal sunucunun kendisi için ayrılan IP adresleri bulunmaktadır.

Dedicated Kimler Kullanmalı?

Fiziksel Sunucu genellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından web sitelerini barındırma veya radyo yayını sağlama ve diğer web yazılım sitelerini tutma amacı ile kullanılmaktadır. Fakat orta derece trafiğe sahip sunucu olan anca bütün sunucuya ihtiyaç duymayan site sahiplerine hitap etmeyen sunucu, şirketler ve orta ölçekli web siteleri Fiziksel sunucu satın al için de uygun bir servis olacaktır. Bunun dışında fiziksel sorun yaşayanların da sanal sunucu kullanımını yeğledikleri görülmektedir.

Dedicated Nasıl Kurulur?

Kullanıcılara pek çok avantajlar sunan sanal sunucuların kurulumları da aynı şekilde hızlı ve kolay yapılmaktadır. Kurulumları hazır olan mevcut fiziksel Dedicated sunucu kiralama üzerinde açılması gerçekleşen kurulum, kullanıcılara süre avantajı ve kolaylık sağlamaktadır. Hazır sistemler üzerinden kurulacak Windows veya Dedicated sunucu 1 saat gibi kısa süreler içerisinde hazır hale gelmiş olur. Bundan sonra ise fiziksel sunucu üzerinde bulunan bütün görsel ve donanımlarınızı istenilen oranda sanal sunucuya ayırabilir ve istediğiniz kadar ekleme ve çıkarma işlemi yapabilirsiniz.

Sanal sunucuların kaynakları sınırlı kalacaklarından dolayı bu sınırlı olan sunucular tıpkı alternatif sunucu olan Dedicated  kullanıldığı gibi sınırsıza yakın kaynak kullanım avantajı sağlayamazlar. Bu nedenle fiziksel sunucu kullanıcıların sanal sunucusuna her yerden ve her zaman erişim sağlayan Dedicated barındırma türüdür Dedicated sunucu. Bu nedenle bu sunucuların tercih edilmesi hem kolaylık hem de zaman avantajı sağlar.

Fiziksel Sunucu Neden Kiralanır?

Bir kişi tarafından sunucunun tamamının kiralanması hosting olarak adlandırılmaktadır. Ancak hosting sahibi olmak için sunucuların bütün hostingi kiralamasına gerek yoktur. Bu nedenle Dedicated server kiralama isteyen kullanıcılar bütün hostingi kiralamak zorunda değillerdir. Kurulacak olan site için hostingin bir kısmı yeterli olacaktır. Ancak performansı ve ziyaretçisi fazla olan sayfaların birden çok Dedicated sunucu kirala işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tek bir Fiziksel Sunucu bir kişiye ait olması yüksek ücretlere mal olmaktadır. Fakat bir kısım alanı kullanmak yüksek ücret ödeme sorununu ortadan kaldıracaktır.

Kullanıcılar veya firma sahipleri genel olarak sanal sunucular kiralamadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve ondan sonra fiziksel server kiralama  işlemini gerçekleştirmelidir. Bu işlem kullanıcılara hem zaman hem de ücret avantajı sağlayacaktır.

Fiziksel server  Kiralama Fiyatları?

Sanal sunucu kiralamaya karar verdiniz fakat mantıklı olduğu düşüncesinden yola çıktığımız zaman yine şu ayrıntıyı gözden kaçırmamakta fayda vardır. Sanal sunucu kiralamak ücret açısından avantajlı gibi görünse de Dedicated sunucu işlemi göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Çünkü kiralandığı şirketin vermiş olduğu hizmet ile bağlantılı olarak da değişim gösterecektir fiziksel sunucu satın al işlemleri. Mesela bir sunucunun “managed” özelliğine sahip olması sunucunun her türlü sorununda yanına olacağından dolayı fiziksel sunucu sunucu Kiralama işlemi de daha pahalı fiyatlara sağlanmaktadır.

Çünkü sunucu içerisinde yer alan dosyaları belirli sürelere yedeklemesi, herhangi bir sorun olması durumunda müdahale edecek bir ekibin bulunması veya destek hattının bulunması veyahutta site çökmelerine karşı garanti vermek gibi vaatlerde bulundukları için haliyle bu sitelerin fiziksel server kiralama fiyatları da diğer sunuculara göre çok daha fazla fiyatlara satılmaktadır.