discord
 

Sanal Sunucu Kiralama

22 Adet İşletim Sistemi

22 Adet İşletim Sistemini Panelimiz Sizler İçin Hazır Hale Getiriyor. Aynı Zamanda Cyber Panel,cPanel Gibi Yazılımların Otomatik Kurulumlarını Gerçekleştirebilirsiniz.

AntiDDos Servisi

Altyapımızda sizlere ücretsiz sunduğumuz , Yurt içi ve Yurt dışı DDos Koruma servisimiz ile , siber ataklara son verebilirsiniz..Detaylı bilgi için, bizlere ulaşın.

Yönetim Paneli

Yönetim Panelimiz Sayesinde Teknik Destek Almadan, Dilediğiniz İşlemleri (Kurulum,Format,Şifre Değişimi vb.) Hızlı Bir Şekilde Gerçekleştirebilirsiniz.

Sürekli Destek

Teknik Destek ihtiyaçlarınız için sizlerden gelen taleplere Whatsapp,destek talebi ve telefon numaramız üzerinden yanıt vermekteyiz.
Whatsapp Destek Hattımız: 0212 909 5726

Starter
Mega
Platin
Premium
Kurumsal

Tüm Paketlerimiz İçin Geçerli Olan Korumalarımız

  • Paket Filtreleme
  • Webmail and POP3/IMAP
  • Yurt Dışı Koruma Ve Filtreleme
  • Game Serverler İçin Gelişmiş Koruma
  • Service Nat & Smtp Koruma
  • Layer 7 Koruması
  • FSYN Spoofing Koruması
  • WAF Hizmeti
  • Layer 3 ve 4 Koruması

Sanal Sunucu Nedir Ve Nasıl Kullanılır ?

Sanal sunucular, sunucuların sanallaştırılma yazılımları ile birden fazla sunucular haline bölünerek kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan yapılardır. Sanal sunucu teknolojisi kısacası tek bir sunucu üzerinden bağımsız bir işletim sisteminin bulunması şeklinde tanımlayabiliriz.

Sanal sunucu yapıları aynı zamanda ingilizce anlamı olan “sanal sunucu” olarak bilinirler. Sanal sunucuların tamamını “dedicated” adı verilen adanmış bir fiziksel sunucu içerisinde yer almaktadır. Bu sistemler içerisinde yer alan sunucu birbirinden bağımsız bir şekilde çalışmaktadırlar. Her bir sanal sunucunun kendisi için ayrılan IP adresleri bulunmaktadır.

Sanal Sunucuları Kimler Kullanmalı?

Sanal sunucular genellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından web sitelerini barındırma veya radyo yayını sağlama ve diğer web yazılım sitelerini tutma amacı ile kullanılmaktadır. Fakat orta derece trafiğe sahip sunucu olan anca bütün sunucuya ihtiyaç duymayan site sahiplerine hitap etmeyen sunucu, şirketler ve orta ölçekli web siteleri sanal sunucu için de uygun bir servis olacaktır. Bunun dışında fiziksel sorun yaşayanların da sanal sunucu kullanımını yeğledikleri görülmektedir.

Sanal Sunucular Nasıl Kurulur?

Kullanıcılara pek çok avantajlar sunan sanal sunucuların kurulumları da aynı şekilde hızlı ve kolay yapılmaktadır. Kurulumları hazır olan mevcut fiziksel sanal sunucu kiralama üzerinde açılması gerçekleşen kurulum, kullanıcılara süre avantajı ve kolaylık sağlamaktadır. Hazır sistemler üzerinden kurulacak Windows veya sanal sunucu 1 saat gibi kısa süreler içerisinde hazır hale gelmiş olur. Bundan sonra ise fiziksel sunucu üzerinde bulunan bütün görsel ve donanımlarınızı istenilen oranda sanal sunucuya ayırabilir ve istediğiniz kadar ekleme ve çıkarma işlemi yapabilirsiniz.

Sanal sunucuların kaynakları sınırlı kalacaklarından dolayı bu sınırlı olan sunucular tıpkı alternatif sunucu olan sanal sunucu kullanıldığı gibi sınırsıza yakın kaynak kullanım avantajı sağlayamazlar. Bu nedenle sanal sunucu kullanıcıların sanal sunucusuna her yerden ve her zaman erişim sağlayan sanal sunucu barındırma türüdür  sanal sunucu. Bu nedenle bu sunucuların tercih edilmesi hem kolaylık hem de zaman avantajı sağlar.

Sanal Sunucular Neden Kiralanır?

Bir kişi tarafından sunucunun tamamının kiralanması hosting olarak adlandırılmaktadır. Ancak hosting sahibi olmak için sunucuların bütün hostingi kiralamasına gerek yoktur. Bu nedenle sunucu kiralama isteyen kullanıcılar bütün hostingi kiralamak zorunda değillerdir. Kurulacak olan site için hostingin bir kısmı yeterli olacaktır. Ancak performansı ve ziyaretçisi fazla olan sayfaların birden çok sanal sunucu kirala işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tek bir sanal sunucu al bir kişiye ait olması yüksek ücretlere mal olmaktadır. Fakat bir kısım alanı kullanmak yüksek ücret ödeme sorununu ortadan kaldıracaktır.

Kullanıcılar veya firma sahipleri genel olarak sanal sunucular kiralamadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve ondan sonra sanal sunucu kirala işlemini gerçekleştirmelidir. Bu işlem kullanıcılara hem zaman hem de ücret avantajı sağlayacaktır.

Sanal Sunucu Kiralama Fiyatları?

Sanal sunucu kiralamaya karar verdiniz fakat mantıklı olduğu düşüncesinden yola çıktığımız zaman yine şu ayrıntıyı gözden kaçırmamakta fayda vardır. Sanal sunucu kiralamak ücret açısından avantajlı gibi görünse de sanal sunucu işlemi göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Çünkü kiralandığı şirketin vermiş olduğu hizmet ile bağlantılı olarak da değişim gösterecektir sanal sunucu kiralama işlemleri. Mesela bir sunucunun “managed” özelliğine sahip olması sunucunun her türlü sorununda yanına olacağından dolayı sanal sunucu kiralama  işlemi de daha pahalı fiyatlara sağlanmaktadır.

Çünkü sunucu içerisinde yer alan dosyaları belirli sürelere yedeklemesi, herhangi bir sorun olması durumunda müdahale edecek bir ekibin bulunması veya destek hattının bulunması veyahutta site çökmelerine karşı garanti vermek gibi vaatlerde bulundukları için haliyle bu sitelerin sanal sunucu kiralama fiyatları da diğer sunuculara göre çok daha fazla fiyatlara satılmaktadır.

Sanal Sunucular Nasıl Kiralanır?

Sanal sunucular günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat bu sanal sunucular öyle herkesin sanal sunucu satın al işlemini gerçekleştirip kullanacağı bir şey değildir. Çünkü sanal sunucular kişisel blog yazarları, büyük firmalar veya alışveriş satışı yapan internet mağazaları tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise bu satışların internet ortamında daha rahat satılması ve daha fazla rağbet görmesinden kaynaklanmaktadır. Günümüz blog yazarları ise kendi internet sayfalarını oluşturmak için sanal sunucular kiralamaktadır. Fakat bu sanal sunucuların fiyatları biraz yüksek olduğu için tek başına kiralamak biraz maliyetli bir iş olabilir. Bu nedenle sanal sunucu kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce kendinize bir ortak bulmanız daha iyi olabilir.